Az [AR]T Walk névre keresztelt városi túrák neves kortárs művészek munkáit keresztezik a kiterjesztett valóság adta lehetőségekkel.
Természetesen, ha ötletes és művészi, akkor az Apple sem maradhat ki a projektjből, amiben olyan nevek vesznek részt, mint Nick Cave, Cao Fei and Carsten Höller, munkáik pedig ellepték London, New York, San Francisco, Párizs, Hong Kong és Tokió utcáid és neves helyeit.
A New York-i New Museum is közreműködött abban a kezdeményezésben, melyben Nathalie Djurberg and Hans Berg, John Giorno és Pipilotti Rist teljes egészében újraképzelték művészetük kifejezésének alapjait a kiterjesztett valóság segítségével.

A kiterjesztett valóság olyan közeg, mely tökéletes a dinamikus és vizuális történetmeséléshez. Segítségével a művészek kihozhatják szellemi termékeiket a studiók négy fala közül és rávetíthetik a város forgatagára.
Az első ilyen kezdeményezében még a Snapchat is részt vett 2017-ben, amikor Jeff Koons különböző műveinek AR verzióját lehetett kiszúrni a világ több táján, az Eiffel-torony lábaitól a Trafalgar tér emelvényéig. Erre ellenválaszul Sebastian Errazuriz egy hatalmas összegraffitizte Koons Central Parkban elhelyezett AR lufikutyáját. De akár megemlíthetjük a témában a párizsi Louvre múzeum VR élményét is, melybe még a Mona Lisát is bevonták.
Jöjjenek a képek, melyek magukért beszélnek:






Az AR élményhez egy sor a világ különböző Apple Store-jaiban elérhető vizuális szeminárium is elérhető Apple [AR]T Lab néven.